Spis kapłanów pracujących w parafii pw. św. Stanisława w Żorach

  1. ks. Kazimierz Kopeć, proboszcz od 18.11.1981 – 30.06.1984 

  2. ks. Henryk Mokros, wikary od 11.12.1981 – 30.08.1984 

  3. ks. Henryk Reszka, wikary od 13.05.1982 – 14.09.1983 

  4. ks. Piotr Cionaka, wikary od 13.05.1982 – 29.08.1985 

  5. ks. Jan Piontek, wikary od 30.09.1983 – 30.08.1988 

  6. ks. Stanisław Michałowski, neoprezbiter, zastępstwo od 16.05. – 30.08.1984
                                                         wikary 31.08.1990 – 30.08.1993

  7. ks. Jan Andres, proboszcz od 30.06.1984 – 1.08.2004 

  8. ks. Stanisław Garbocz, od 1.07.1984 – proboszcz przyszłej parafii na os. Sikorskiego 
                                                                              i budowniczy kościoła 

  9. ks. Karol Wojtek, wikary od 31.08.1984 – 30.08.1987

10. ks. Alojzy Bok, wikary od 31.08.1984 – 30.08.1987

11. ks. Czesław Nowak, wikary od 30.08.1985 – 30.08.1987

12. ks. Andrzej Chorzępa, wikary od 31.08.1987 – 30.08.1990

13. ks. Henryk Kafka, wikary od 31.08.1987 – 30.08.1990

14. ks. Eugeniusz Durczok, wikary od 31.08.1987 – 30.08.1991

15. ks. Franciszek Pawlas, wikary od 31.08.1988 – 30.08.1991

16. ks. Stanisław Filapek, staż diakonacki od 31.08.1989 – 5.05.1990
                                                zastępstwo od 21.05. – 30.08.1990
                                                wikary od 31.08.1990 – 25.08.1992

17. ks. Bernard Drozd, wikary od 31.08.1990 – 28.08.1996

18. ks. Krzysztof Berek, wikary od 31.08.1991 – 29.08.1993

19. ks. Krzysztof Grudniok, wikary od 31.08.1991 – 29.08.1993

20. ks. Marian Tatura, wikary od 29.08.1992 – 29.08.1993

21. ks. Tadeusz Buczyński, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 19 – 30.06.1993

22. ks. Stanisław Dziwoki, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 18 – 30.08.1993

23. ks. Ryszard Bardziński, wikary od 30.08.1993 – 28.08.1996

24. ks. Bogdan Wąż, wikary od 30.08.1993 – 28.08.1997

25. ks. Ambroży Siemianowski, wikary od 30.08.1993 – 28.08.2002

26. ks. Tadeusz Skrzypczyk, wikary od 3.09.1993 – 27.01.1994

27. ks. Krzysztof Goik, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 1 – 29.08.1994

28. ks. Krzysztof Mikiciuk, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 29.07.1995 – 29.08.1995
                                               wikary od 1.03.2004 – 27.08.2004

29. ks. Marek Paszek, wikary od 29.08.1996 – 26.08.1999

30. ks. Józef Świerczek, wikary od 29.08.1996 – 28.08.2000

31. ks. Maciej Basiuk, wikary od 29.08.1997 – 28.08.2000
                                         rezydent od 1.09.2000 –

32. ks. Aleksander Bilor, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 13 – 29.07.1998
                                              wikary od 29.08.2005 – 3.01.2007

33. ks. Piotr Brachmański, wikary od 27.08.1999 – 28.08.2003

34. ks. Ireneusz Skóra, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 16 – 27.08.1999

35. ks. Ireneusz Pawlak, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 10 – 31.07.2000

36. ks. Eugeniusz Twardoch, wikary od 29.08.2000 – 27.07.2002

37. ks. Józef Hertling, wikary od 29.08.2000 – 27.08.2004

38. ks. Wojciech Winkler, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 16.07.2001 – 31.07.2001

39. ks. Leszek Flis, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 15 – 23.06.2002
                                                                                                    i od 12 – 31.07.2002
40. ks. Tomasz Wójcik, wikary od 29.08.2002 –29.08.2006

41. ks. Dawid Banaś, wikary od 29.08.2002 –29.08.2006

42. ks. Michał Stefan, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 25.07. – 10.08.2003

43. ks. Bartosz Zygmunt, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 13 – 29.07.2004

44. ks. Eugeniusz Góra, proboszcz od 1.08.2004 –

45. ks. Damian Jarnot, wikary od 28.08.2004 – 30.08.2007

46. ks. Adam Palion, wikary od 28.08.2004 – 30.08.2007 i od 30.08.2010 -30.08.2013

47. ks. Dariusz Kępka, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 1 – 28.07.2005

48. ks. Mariusz Auguścik, wikary od 30.08.2006 – 28.08.2009

49. ks. Tomasz Seweryn, wikary od 12.02.2007 – 28.08.2009

50. ks. Łukasz Dziura, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 1 – 30.08.2007

51. ks. Grzegorz Stencel, wikary od 31.08.2007 – 29.08.2010 

52. ks. Adam Zakrzewski, wikary od 31.08.2007 – 29.08.2011

53. ks. Adrian Lejta, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 10 – 25.06.2008
                                                                                                    i od 14 – 19.07.2008

54. ks. Piotr Piekło, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 10 – 25.06.2008
                                                                                                    i od 14 – 31.07.2008

55. ks. Leszek Buba, neoprezbiter, zastępstwo wakacyjne od 11 – 25.06.2009

56. ks. Dariusz Neterowicz, wikary od 29.08.2009 – 30.08.2012

57. ks. Paweł Wróbel, wikary od 29.08.2009 –30.08.2013

58. ks. Adam Lodek, rezydent od 1.09.2010 – 31.05.2011

59. ks. Piotr Makosz, wikary od 30.08.2011 – 29.08.2014

60. ks. Maciej Michałek, wikary od 31.08.2012 –

61. ks. Piotr Stoll, zastępstwo wakacyjne od 4 – 19.08.2013

62. ks. Mateusz Pietruszka, wikary od 31.08.2013 –

63. ks. Wojciech Sajda, wikary od 31.08.2013 – 11.04.2014

64. ks. Piotr Jadczak, staż diakonacki od 22.03.2013 – 11.05.2014
                                                neoprezbiter od 17.05. – 29.08.2014 
 
65. ks. Kazimierz Musioł, wikary od 30.08.2014 –

66. ks. Rafał Moroń, wikary od 30.08.2014 –

 
„Nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia / kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.”
Jan Twardowski